Články z tisku

10/2016

Veletržní soutěž firmy Nexnet, a.s na MSV 2016 v Brně

Veletržní soutěž firmy Nexnet, a.s na MSV 2016 v Brně má svého výherce!

Veletržní soutěž společnosti Nexnet, a.s. je již tradiční záležitostí každého Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Letos však veletržní soutěž přece jen doznala jisté změny. Stejně jako v předchozích letech se jí na MSV v Brně mohl zúčastnit každý z návštěvníků, který zavítal na stánek Nexnet, a.s., oproti minulým ročníkům však byla letošní výhra zaměřena na software pro 3D modelování SpaceClaim, jehož licenci zdarma na 1 rok měl šanci letos vyhrát kdokoliv, kdo se zúčastnil soutěže. SpaceClaim je v současné době odborníky označován za nejrychlejší a nejinovativnější software pro úpravu 3D modelů na světě. Poskytuje uživatelům při modelování naprostou svobodu a volnost, díky čemuž jsou mnohem lépe schopni zachytit a realizovat své představy. Hlavně díky principu přímé editace solid modelů, který SpaceClaim využívá, a kterým se diametrálně liší od všech ostatních modelářů, je SpaceClaim v současnosti nasazován v oblasti designu, prototypingu, reverzního inženýrství a v oblasti podpory CAM výroby. Své místo nachází také jako vynikající doplněk 3D tiskáren. Licenci SpaceClaim na 1 rok zdarma nabízela na MSV 2016 společnost Nexnet, a.s. jako veletržní výhru! Letos ovšem nestačilo pro účast v soutěži pouze vyplnit dotazník s otázkami, ale bylo nutné zapojit i důvtip a šikovnost.

O licenci softwaru SpaceClaim se vedly boje pomocí 3D hlavolamu Perplexus, který byl navržen právě v softwaru SpaceClaim. Jeho tvůrce nosil myšlenku Perplexu v hlavě několik let, ale teprve SpaceClaim mu umožnil uvést celý projekt do praxe. A společnost Nexnet umožnila zájemcům pomocí 3D hlavolamu Perplexus získat právě licenci SpaceClaim na 1 rok zdarma.

Soutěžící měli za úkol projít celou cestu labyrintu ukrytého ve 3D hlavolamu v časovém intervalu 2 minut. Zájem o soutěž byl značný a nutno říct, že labyrint 3D Perplexus nejednoho účastníka překvapil tím, že ač na první pohled Perplexus vypadá jako hračka, projít celý labyrint nebylo vůbec nic lehkého.

Letošním vítězem se stal pan Jiří Chrástek z z Uherského Hradiště. Ke stánku firmy Nexnet, a. s. ho sice přivedl zájem o jiný CAD/CAM software, ale když už tam byl, zkusil své štěstí s hlavolamem Perplexus a to se mu vyplatilo! Ze všech účastníků byl vylosován právě on. Společnost, ve které pan Chrástek pracuje se specializuje na výrobu pasivních elektronických součástek, zejména keramických a svitkových kondenzátorů. I když pan Chrástek sice nevyužije SpaceClaim přímo na svém pracovišti, v rámci firmy, ve které pracuje, pro SpaceClaim využití naleznou, protože zrovna rozjíždějí novou 3D tiskárnu, ke které je SpaceClaim, který je pro konstukci, editaci a přípravu modelů či prostě pro návrh čehokoliv, prostě idelání volba! Jsme rádi že i letošní cena našla vítěze, který pro ni má plnohodnotné využití. Za celý tým Nexnet, a.s. panu Chrástkovi blahopřejeme!

Těšíme se, že v příštím roce budeme moct udělat radost třeba právě vám!

Nexnet, a.s.

pdf icon
 

 

NEXNET, a.s.

10/2015

Veletržní soutěž na MSV 2015

   Známe výherce veletržní soutěže firmy Nexnet, a.s. o software za 100 000,- !

Veletržní soutěž společnosti Nexnet, a.s. se již stala na strojírenském veletrhu tradicí.  Proto i letos se jí na MSV v Brně mohl zúčastnit každý z návštěvníků, který zavítal na náš stánek. Stačilo vyplnit formulář, který buď obdržel na jednom ze stánků Nexnet, a. s. v pavilonu P nebo B, nebo jej vyplnil na webových stránkách společnosti Nexnet, a.s. Otázky se týkaly jako vždy produktů, které Nexnet, a. s. nabízí a podporuje v rámci rodiny Vero Software: CAD/CAM software Edgecam, který je považován za standard pro obrábění 3D objemových modelů, Alphacam, který slouží k programování CNC strojů pro obrábění kovů, plastů, dřeva a minerálů, VISI pro konstrukci a výrobu forem a postupových nástrojů. CAD/CAM software Radan pro ty, kteří mají CNC výrobu zaměřenou na tváření plechů, tj. řezání plazmou, vodním paprskem, laserem, vysekávání a ohýbání. A v neposlední řadě i SpaceClaim, výkonný a rychlý CAD software pro tvorbu a editaci objemových modelů.
Šťastný výherce naší veletržní soutěže o CAD/CAM software za 100 000,- Kč je na světě!

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém PDF souboru!

pdf icon
 

 

MM Průmyslové spektrum

01/2014

Kvalitní postprocesory jako základ úspěchu 5osého obrábění

Ačkoli jsou postprocesory jedním ze základních článků výrobního řetězce, věnuje se jim obecně málo pozornosti.

Společnost Intoco byla původně založena s cílem dodávat lisovací nástroje a razníky pro firmy zabývající se lisováním, ale od doby, kdy byl v Intoco nasazen Edgecam jako CAD/CAM řešení, se firma zaměřila více na 5osé obrábění dílců pro petrochemický, lékařský a automobilový průmysl.

Díky komplexním postprocesorům Edgecam, zvláště pro jejich 5osé soustružnicko-frézovací centrum Mazak Integrex a 5osou frézku DMG, udržuje firma Intoco náskok před svou konkurencí. Dle slov Wayna Parkinse, výrobního ředitele, by standardní postprocesory nedostačovaly jejich nárokům na výrobu komponent do energetického průmyslu.

Pokračování článku si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

pdf icon
 

 

MM Průmyslové spektrum

11/2013

Vyšší míra ziskovosti díky Edgecamu

Milltech Precision Engineering Ltd. je dodavatelem výrobků přesného strojírenství pokrývající široké spektrum průmyslových odvětví. Aby firma zabránila poklesu svého zisku následkem rostoucích vstupních nákladů a stále silnějšího tlaku na výslednou cenu zakázek, využívá kombinaci zakázkové tvorby upínacích systémů a efektivního programování ve špičkovém CAD/CAM softwaru Edgecam.

Celý článek si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

pdf icon
 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ->

Najdete nás na

 

Napsali o nás...

Edgecam je již více než deset let mým výkonným pracovním nástrojem, bez kterého nelze zvládat každodenní náročné úkoly v obrábění. Mé zkušenosti s produktem i s technickým zázemím firmy Nexnet jsou velmi pozitivní. Přístup techniků je na vysoké profesionální úrovni a dlouholetá spolupráce našeho technologického oddělení s firmou Nexnet potvrzuje správnost volby. Doporučuji každému, kdo potřebuje vyrábět efektivněji. Oceňuji i pravidelná setkání, která Nexnet pořádá pro uživatele.“

Jiří Koutný

TAJMAC ZPS

 

Novinky

Opravný balíček EC 2018 R1 SU2

Byl vydán Opravný balíček SU2 pro novou verzi Edgecam 2018 R1.

 

Nová učebna Zlín

V rámci zkvalitnění našich služeb, jsme pro Vás připravili novou učebnu ve Zlíně.

 

Akce a veletrhy

Podívejte se na přehled Akcí a Veletrhů NEXNET.

Akce a veletrhy...
 

Software ke stažení
Sdílet:

  • Delicious icon
  • Digg icon
  • Reddit icon
  • StumbleUpon icon