O NÁS

NEXNET, a.s. poskytuje služby v oblasti prodeje a technické podpory CAD/CAM aplikací. Naším cílem je nabídnout zákazníkům komplexní služby od prodeje po školení, technickou podporu, konzultace či technologický audit.

Nabízíme softwarové produkty společností Hexagon AB, divize Manufacturing Intelligence (dříve Vero software), Ansys a Roboris – softwary ALPHACAM, EDGECAM, CABINET VISION, NCSIMUL, RADAN, VISI, WORKXPLORE, ANSYS Discovery SpaceClaim, SpaceClaim Engineer a Eureka. K těmto produktům zajišťujeme kompletní servis včetně lokalizace, technické podpory a školení.

NEXNET, a.s. spolupracuje s předními dodavateli CAD technologií a výrobci CNC strojů. Abychom mohli být co nejblíže našim zákazníkům, máme rozsáhlou síť obchodních a smluvních partnerů po celé České republice i na Slovensku.

Kanceláře NEXNET, a.s. máme v Brně, Kroměříži, Uherském Brodě a Zlíně. Zázemí obchodního oddělení se nachází v Kroměříži, centrum technické podpory naleznete ve Zlíně.

Snažíme se naše služby neustále zdokonalovat, těšíme se na další výzvy a věříme, že vám budeme nadále silným a spolehlivým partnerem.

Historie firmy Nexnet, a.s.

Historie společnosti NEXNET, a.s.

Společnost NEXNET byla založena v roce 1998. Cílem zakladatelů bylo vytvořit tým specialistů, kteří dokáží díky vysokému nasazení, know-how, zkušenostem a úzké spolupráci se zákazníky implementovat internetové technologie dle jejich nejnáročnějších požadavků. Během krátké doby se našimi zákazníky a partnery staly např. firmy IBM ČR, Český Telecom, Datec Czech Republic, MELZER a celá řada dalších.

Výsledkem této spolupráce byl vývoj úspěšné platformy pro tvorbu obsahu na internetu – systému WebInfo, který byl oceněn na Invexu v roce 2000. Firma byla v prosinci roku 2000 transformována na NEXNET, a.s.

V roce 2003 byla založena divize CAD/CAM, která se začala zabývat prodejem, distribucí a technickou podporou CAD/CAM softwaru EDGECAM. Nejprve formou úzké spolupráce s firmou Proper – Ing. Jiří Košek, který byl distributorem systému EDGECAM od roku 1990. Díky vynikajícím obchodním výsledkům, profesionální technické podpoře a široké uživatelské základně jsme již o rok později, v roce 2004, podepsali přímou smlouvu s vývojářem EDGECAMu, firmou Planit z Velké Británie. NEXNET, a.s. je tak od září 2004 přímým distributorem EDGECAMu v ČR a SR a stává se nejúspěšnějším partnerem Pathtrace v ČR a SR. Smlouva byla podepsána v pražském hotelu Moevenpick na Mezinárodní konferenci EMEA.

V roce 2006 jsme se stali Master distributorem Planit pro Českou a Slovenskou republiku, což pro nás znamenalo velkou zodpovědnost především vůči zákazníkům, pro které se snažíme neustále zlepšovat úroveň technické podpory a služeb.

V roce 2011 proběhla fúze společností Planit a Vero Group a softwary EDGECAM, ALPHACAM, RADAN a CABINET VISION jsou dále vyvíjeny pod názvem společnosti Vero software.

V květnu 2012 uspořádala společnost Vero Group v Lisabonu svou dosud největší konferenci distributorů z celého světa v návaznosti na loňskou fúzi společností Planit software a Vero Group, díky které vznikl celosvětově největší vývojář CAM software a třetí největší CAD/CAM dodavatel na světě. Během konference se konala galavečeře, během níž bylo uděleno několik ocenění v různých kategoriích za výjimečné výsledky za fiskální rok 2011/2012. Večer vyvrcholil udělením nejprestižnější ceny za vynikající obchodní výsledky a úspěchy VERO CEO Business Excellence Award, a to společnosti NEXNET, a.s. Generální ředitel VERO Group (CEO), pan Richard Smith, komentoval udělení tohoto ocenění: „NEXNET je jedním z nejúspěšnějších obchodních partnerů společnosti VERO Group, je pro nás jednou z firem, která se podílí na vývoji aplikací, které zahrnula do svého produktového portfolia. NEXNET je velmi dynamická firma, která i v době globální krize investovala do svého rozvoje a do nových technologií. NEXNET je jedním z našich klíčových partnerů a představuje pro nás příklad úspěšné spolupráce na té nejvyšší úrovni nejen z hlediska vývoje, ale i po stránce obchodních výsledků.“

V roce 2014 se VERO Group spojila se společností Hexagon, světovým lídrem nejen v oblasti snímačů, softwaru a autonomích řešení. Naše softwarová řešení tak výrazně posílila divizi Manufacturing Intelligence a díky spojení těchto dvou společností vznikají nové příležitosti v podobě společného vývoje a propojení produktů pro ještě efektivnější a produktivnější výrobu.

 

Napsali o nás

„Díky užitným vlastnostem a jednoduchosti ovládání mne zaujal SW SpaceClaim jako kontrast k těžkopádnému SW ProE používanému v naší firmě. Ze stejného důvodu preferuji EDGECAM, přestože mohu programovat i v ProE. Setkání uživatelů 2012 hodnotím velice pozitivně, především pak příjemné prostředí a příkladnou, až by se dalo říci domácí, starost o zúčastněné. Bude příjemné, když firma Nexnet ve všech směrech udrží nastavený standard i do budoucna. Těším se na další spolupráci.”

Ing. Jiří Polzer, Meopta – optika, s.r.o.

„EDGECAM nás zaujal svou volností při obrábění v cyklech a intuitivním ovládáním. Mnoho cyklů lze aplikovat přímo na Solid model bez složitého vytváření hranic, což zrychluje práci programátora. Oceňuji také bezproblémovou práci s velmi objemnými modely z Autodesk Inventor. Naše pracoviště je vybaveno dvěmi stanicemi EDGECAM, jedna pro klasické 3osé obrábění forem, druhá pro 5osé indexované obrábění na portálové frézce. Já osobně používám EDGECAM více než 7 let k plné spokojenosti a jsem rovněž velmi potěšen jeho vývojem.”

Radek Křemenák, KASI, spol. s.r.o.

„EDGECAM je již více než deset let mým výkonným pracovním nástrojem, bez kterého nelze zvládat každodenní náročné úkoly v obrábění. Mé zkušenosti s produktem i s technickým zázemím firmy Nexnet jsou velmi pozitivní. Přístup techniků je na vysoké profesionální úrovni a dlouholetá spolupráce našeho technologického oddělení s firmou Nexnet potvrzuje správnost volby. Doporučuji každému, kdo potřebuje vyrábět efektivněji. Oceňuji i pravidelná setkání, která Nexnet pořádá pro uživatele.”

Jiří Koutný, TAJMAC-ZPS, a.s.


„Při výběru CAM software pro výrobu forem, jsme se rozhodovali na základě více faktorů. Byl to například poměr ceny a výkonu, snadné použití a zaškolení, propojení s CAD systémy, technická podpora dodavatele a další. Po vyhodnocení těchto kritérií jsme se rozhodli pro software Edgecam, který nám svým výkonem, jednoduchostí umožnil plynule a bez potíží přejít od 2,5D obrábění k výrobě forem.”

Ing. Andrej Gočaltovský, COMPEL, a.s.

„Edgecam je výborný program pro technology a programátory CNC strojů. Tento software používáme v Tajmac-ZPS již dlouhá léta. Edgecam a techická podpora NEXNET jsou na špičkové úrovni, jsme velmi spokojeni.”

Ing. František Srovnal, TAJMAC-ZPS, a.s.